Relacja AGK z meczu Arka-Lech 11.02.2018 r. (niedziela, godz. 18.00):

Przygotowania do tego historycznego najazdu zaczęły się 2 miesiące wcześniej, a dla grupy ludzi która to organizowała oznaczało to praktycznie wyjęcie z życia w tym czasie i poświęceniu się tylko temu. Trudny zimowy termin i do tego zmasowany atak policji we wszystkie możliwe instytucje powodował, że były momenty trudne, ale jak się okazało to my wychodzimy po raz kolejny z tego z tarczą. Pisma do kuratorium oświaty, wizyty w szkołach, zastraszanie nauczycieli, dyrektorów, a w końcowej fazie zwołanie narady w urzędzie miasta i wszystkich możliwych instytucji począwszy od burmistrza, oświaty, dyrektorów szkół, skończywszy nawet na straży miejskiej... Pokazywanie tam filmów jak to 20 lat temu były niszczone pociągi, czy zadymy na stadionach z lat 90-tych.
Wynik tego jest taki, że na listach uzbieraliśmy 1030 osób z czego około 1000 wyruszyło w trasę! Wszyscy w tych samych szalikach robionych specjalnie na ten mecz. Co do oprawy każdy widział i może ocenić. Była przygotowana masa pirotechniki do tego tyle, że po ostatnich ustaleniach postanowiliśmy zrezygnować z niej. Nie przeszkodziło nam wkręcić wszystkich, że jednak będzie. Jak zaczęto odliczanie, stadion zamarł i po zwinięciu sektorówki padło głośne... NIE TYM RAZEM, NIE TYM RAZEM ;)
Podsumowując wielu chciało nas zniszczyć, wielu w nas nie wierzyło, wielu się z nas śmiało, a często nie był to wróg i to wam chcemy podziękować również, bo nakręcaliśmy się dzięki temu każdego dnia, byliśmy bardziej zdeterminowani, a po tym wszystkim możemy tylko szyderczo się uśmiechnąć i powiedzieć warto było przejść tę drogę.
Na koniec chcemy podziękować za pomoc prezesowi Arki Wojciechowi Pertkiewiczowi, SKGA, AGNPR oraz Arka-TV, bo bez nich nie był by ten wyczyn możliwy, gdyż łączny koszt który ponieśliśmy tzn. klub i AGK to 60 tys. zł. Pokazuje to skalę przedsięwzięcia i to jak powinna wyglądać taka współpraca. Co dalej? Dla nas nie ma rzeczy nie możliwych, więc może następnym razem 1500 osób?
W SERCU KASZUB TYLKO ARKA!!!
AGK Z MIASTA I POWIATU ZAWSZE RAZEM!