Zapraszamy na pierwszy wiosenny raport z występów zawodników wypożyczonych z Arki do klubów niższych klas rozgrywkowych.

I liga

Bytovia Bytów na otwarcie ligowej wiosny zremisowała bezbramkowo z Wartą Poznań, a wypożyczeni z Arki zawodnicy wchodzili na boisko z ławki rezerwowych. W szeregach gospodarzy Maksymilian Hebel zameldował się na murawie w 55. minucie, a wśród gości Michał Żebrakowski dołączył do kolegów w 79. minucie.

Grzegorz Niciński tym razem nie desygnował do boju żadnego z trzech Arkowców przebywających czasowo w Chrobrym. Pod nieobecność Oskara Repki, Jakuba BachaSzymona Nowickiego głogowianie przegrali na wyjeździe z liderującym Rakowem Częstochowa 0:1. Czerwoną kartkę w tym meczu obejrzał grający pod Jasną Górą były piłkarz Arki Patryk Kun.

II liga

Gryf Wejherowo przegrał u siebie ze zmierzającym do I ligi Widzewem Łódź 1:2. Oskar Sikorski zaliczył pełne 90 minut, a Mateusz Węsierski pojawił się na boisku w 63. minucie. Oskar Ryk pozostał na ławce rezerwowych.

Przedostatnia w tabeli II ligi Olimpia Elbląg sensacyjnie ograła wicelidera, Radomiaka Radom, 2:1. Udział w tym sukcesie miał Bartosz Nowicki, który rozegrał 78 minut. Po stronie gości Jakub Wawszczyk nie grał.

Mikołaj Gabor nie dołożył swojej cegiełki do efektownego wyjazdowego zwycięstwa Olimpii Grudziądz 4:0 ze Skrą Częstochowa.