Raport z polskich lodowisk zaczniemy od niższego szczebla, gdzie bytomskiej Polonii po czterech latach przerwy udało się awansować na salony polskiego hokeja. Był to o tyle zaskakujący rezultat, iż mało kto spodziewał się tak bardzo dobrej postawy Polonistów w play-offach. Co więcej, to rywal Królowej Śląska – Podhale był faworytem tej batalii. Decydujące, piąte i ostatnie starcie o awansie zostało rozegrane w Nowym Targu, które ekipa z Bytomia wygrała 3-0, triumfując w całej rywalizacji 3-2.

Relacja kibicowska Polonii Bytom:

„Polonia Bytom awansowała do finału play off w 1 lidze. Po 2 meczach w stodole postanowiliśmy że można by mecz zobaczyć w Nowym Targu. Także najzagorzalsi Fanatycy bytomskiej Polonii w sile kilkunastu samochodów ruszyli na podbój gór. Droga minęła bardzo szybko. Na miejscu po zakupie biletów oznajmiono nam że nie wejdziemy na lodowisko i każdy będzie sprawdzany z dowodów. Hmm myślimy sobie że żyjemy w wolnym kraju gdzie panuje demokracja i każdy obywatel Polski może sobie zakupić bilet i wejść na imprezę. Niestety chyba jednak w Polsce panują zasady Białoruskie i odmówiono nam wejścia na halę. Mimo że mróz był straszny, lecimy prawie godzinę pod halą z dopingiem. Gospodarze na ten mecz wchodzili ze spuszczonymi głowami hehe. Po rozpoczęciu meczu część z Naszych kibiców idzie do knajpy a reszta wraca do BYTOMIA. W niedziele już olewamy wyjazd (choć nie wszyscy, niestety nie wpuszczeni również ). Około 24 zbieramy się w sile 120-140 osób i świętujemy awans hokeistów do ekstraligi. Było gruboooo.”

Ogromne emocje towarzyszyły w tym sezonie finałowym spotkaniom o złote medale Mistrzostw Polski hokeja na lodzie. Dopiero siódmy mecz zadecydował o końcowym rozstrzygnięciu, w którym lepsi okazali się zawodnicy Cracovii, wygrywając w Wielki Piątek z GKS-em Jastrzębie! Warto dodać, że hokejowa ekipa Pasów wygrała trzy pierwsze mecze, by następnie trzy kolejne przegrać. Na szczęście, w decydującym spotkaniu hokeiści Cracovii stanęli na wysokości zadania i pokonali faworyzowany GKS 6-2.