Arka - Piast 2:0 (Wydrowski, Ptaszyński (k))
Piast - Arka 5:0

Sezon 1988/89 (II liga):
Arka - Piast 0:1

Większość meczów z Piastem miała miejsce na drugim poziomie rozgrywek (obecna I liga). Do pierwszego starcia doszło jeszcze w latach sześćdziesiątych. Kolejne dwie dekady to aż 16 meczów w II lidze. W oczy rzuca się zwłaszcza wysokie zwycięstwo w sezonie 71/72, kiedy to Piasta rozstrzelał Andrzej Szarmach.

Sezon 2003/04 (II liga):
4. kolejka: Arka - Piast 0:1
21. kolejka: Piast - Arka 1:0

Sezon 2004/05 (II liga):
6. kolejka: Piast - Arka 1:0
23. kolejka: Arka - Piast 2:0 (Sobieraj, Patalan)

Sezon 2007/08 (II liga):
12. kolejka: Piast - Arka 3:1 (Banaś (s))
29. kolejka: Arka - Piast 2:0 (Moskalewicz, Kowalski)

Historia "nowożytna" także zaczęła się w drugiej lidze, a w pierwszych trzech meczach Arka nie potrafiła zdobyć nawet punktu.

Sezon 2008/09 (ekstraklasa):
3. kolejka: Piast - Arka 1:2 (Zakrzewski 2)
20. kolejka: Arka - Piast 0:1

Sezon 2009/10 (ekstraklasa):
14. kolejka: Piast - Arka 2:2 (Wilczyński, Budziński)
29. kolejka: Arka - Piast 2:1 (Wilczyński, Trytko)

Sezon 2011/12 (I liga):
2. kolejka: Arka - Piast 2:2 (Surdykowski, Arifović)
19. kolejka: Piast - Arka 2:2 (Benat 2)

W ostatnim meczu obu drużyn na najwyższym poziomie rozgrywek przed spadkiem Arki z ekstraklasy (sezon 2009/10), Arka zwyciężyła 2:1 po golach Wilczyńskiego i Trytki. Dla gości trafił wtedy Kamil Glik. W pojedynkach przed sezonem 16/17, kiedy Arka wróciła do ekstraklasy, Arkowcy nie przegrali czterech meczów z Piastem, a w każdym spotkaniu zdobywali dwie bramki.

Sezon 2016/17 (ekstraklasa):
11. kolejka: Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:2 (Marcus da Silva)
26. kolejka: Piast Gliwice - Arka Gdynia 3:2 (Szwoch, Siemaszko)
31. kolejka: Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:1 (Szwoch)

Pierwszy sezon po powrocie w szeregi elity nie był dla Arki udany, jeśli chodzi o pojedynki z Piastem, a prawdziwą zmorą dla żółto-niebieskich były gole tracone w końcowce. Na początek w Gdyni goście zwyciężyli po golu w 88. minucie. W Gliwicach Arka wyciągnęła z 0:1 na 2:1, ale gole Jankowskiego i Badii (tym razem 84. minuta) znów dały wygraną gliwiczanom. W rundzie finałowej doszło do podziału punktów. Na rzut karny Mateusza Szwocha odpowiedział ponownie Maciej Jankowski, strzelając w 88. minucie

Sezon 2017/18 (ekstraklasa):
10. kolejka: Piast Gliwice - Arka Gdynia 0:1 (Siemaszko)
25. kolejka: Arka Gdynia - Piast Gliwice 0:0
33. kolejka: Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:5 (Jankowski)

W Gliwicach Arka pokonała Piasta po golu Siemaszki, w rewanżu w Gdyni bramki nie padły. Z kolei w rundzie finałowej Piast wziął srogi rewanż, wygrywając z będącą już myslami przy kolejnym finale Pucharu Polski Arką aż 5:1, i to w Gdyni. Mateusz Szwoch nie wykorzystał rzutu karnego, a gola dla Arki strzelił były zawodnik Piasta, Maciej Jankowski.

Sezon 2018/19 (ekstraklasa):
8. kolejka: Piast Gliwice - Arka Gdynia 1:0

Ostatni mecz z Piastem nie wyglądał dla Arki dobrze. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Andrij Bohdanow, a dążący do zwycięstwa Piast w końcu wcisnął gola za sprawą Michala Papadopulosa.