Jerzy Tomal przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Arki do II-ligowego Hutnika Kraków. Prawy obrońca podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 r.

Tomal trafił do Arki przed sezonem 2021/2022. W żółto-niebieskich barwach zadebiutował 29 września 2021 r., zmieniając Arkadiusza Kasperkiewicza w przerwie wygranego 5:0 wyjazdoweg meczu 1/32 finału Pucharu Polski z GKS-em Bełchatów. W swoim drugim spotkaniu w koszulce Arki - potyczce kolejnej fazy krajowego pucharu z Lechią Zielona Góra w delegacji - wystąpił w pełnym wymiarze czasowym i w doliczonym czasie gry strzelił gola, który zapewnił gdynianom wygraną 1:0 i awans do następnej rundy. Prawy obrońca nie przebił się jednak do pierwszej drużyny żółto-niebieskich. W kampanii 2021/2022 sięgnął po wicemistrzostwo Polski juniorów, notując w tamtych rozgrywkach 24 występy i 1 gola. W kolejnym sezonie rozegrał 22 mecze na poziomie I ligi i zaliczył asystę w wygranym 2:1 wyjazdowym starciu z Górnikiem Łęczna, natomiast w zdecydowanej większości spośród tych spotkań rola defensora na murawie i spędzone na boisku minuty stanowiły epizody. W poprzedniej edycji rozgrywek Tomal przebywał na wypożyczeniu do I-ligowej wówczas jeszcze Resovii Rzeszów. Zagrał 27 razy i zapisał na swoje konto asystę w konfrontacji z Arką w Gdyni. Po powrocie do Trójmiasta nie znalazł jednak miejsca w kadrze gdynian. Od początku sezonu nie był brany pod uwagę przy ustalaniu dziewiętnastki meczowej. Na zasadzie transferu definitywnego przeszedł więc do Hutnika Kraków. Jego łączny bilans w żółto-niebieskich barwach zatrzymał się na 26 występach, golu i asyście.

Nowy klub prawego defensora po 6. kolejce II ligi znajduje się na 8. lokacie w tabeli. Zawodnikiem tego zespołu (aktualnie zesłanym do rezerw) jest były piłkarz Arki Marcin Budziński.

Dziękujemy za grę dla Arki i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką!